Over en måned før utgivelse har «The Life Of A Showgirl» allerede skapt historie.
Nyforlovede Taylor Swift har igjen slått en Spotify-rekord, denne gangen før albumet hennes i det hele tatt er utgitt.
«The Life Of A Showgirl», som kommer 3. oktober, ble den mest forhåndslagrede albumsiden i Spotify-historien 31. august, melder NME.
Den forrige rekorden ble holdt av Swifts eget album «The Tortured Poets Department» fra i fjor.
Dette er bare den siste i en lang rekke Spotify-rekorder for superstjernen. Hun ble kåret til plattformens mest streamede artist i 2024.
Swift kunngjorde det kommende albumet forrige måned da hun gjestet podkasten «New Heights», som drives av forloveden Travis Kelce og hans bror, Jason.
Det blir hennes tolvte studioalbum og inneholder tolv låter, inkludert en med Sabrina Carpenter.
Swift har beskrevet albumet som «platen jeg har ønsket å lage i veldig lang tid». Det handler om «det som skjedde bak kulissene i mitt indre liv» under den rekordsettende Eras Tour-turneen.
Albumet ble spilt inn i Sverige mellom konserter på den massive turneen.
– Med «The Tortured Poets Department» var jeg sånn: «Her er en samling av alt jeg tenkte og følte på to eller tre år. Her er 31 sanger». Dette er tolv, forklarte Swift i podkasten.