Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_ebc6d723a8b5516a4048676d3fd327eb, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Sparebanken Norge vil kutte opptil 120 årsverk - NorwayToday

Sparebanken Norge vil kutte opptil 120 årsverk

11 hours ago 5


Banken skal samtidig gjennomføre en «betydelig oppbemanning», slik at antall årsverk totalt sett trolig holder seg på dagens nivå.

Konsernsjef Jan Erik Kjerpeseth i Sparebanken Norge, som er et resultat av en fusjon mellom Sparebanken Sør og Sparebanken Vest.Konsernsjef Jan Erik Kjerpeseth i Sparebanken Norge, som er et resultat av en fusjon mellom Sparebanken Sør og Sparebanken Vest. Foto: Eivind Senneset

Sparebanken Norge har igangsatt et varslet «transformasjonsprogram» for å styrke sin konkurransekraft.

Som en del av dette planlegger banken å redusere bemanningen i enkelte divisjoner med mellom 100 og 120 årsverk. Tiltakene skal gjennomføres i løpet av 2026.

Samtidig skriver banken at en offensiv satsing i nye markedsområder vil innebære en «betydelig oppbemanning» i kundedivisjonene. Samlet sett vil derfor antall årsverk i banken trolig forbli på «om lag dagens nivå over tid».

– Vi skal gjennomføre prosessen på en ansvarlig og ryddig måte, med god involvering av tillitsvalgte og oppfølging av de ansatte som blir berørt, sier konsernsjef Jan Erik Kjerpeseth i en kommentar.

Det er årsverk innen stab- og støttefunksjoner, personmarked og direktebank som skal kuttes, fremgår det av meldingen. Mer informasjon om de økonomiske effektene av tiltakene vil komme på Sparebanken Norges kapitalmarkedsdag i august.

Les også

Derfor falt «Norges beste selskap» på Børsen

Publisert: 11.06.26 kl. 09:15Oppdatert: 11.06.26 kl. 09:42
Read Entire Article