Sogndal-spiller gir seg – vil prioritere studier

3 hours ago 5


 Beate Oma Dahle / NTBIsaac Twum i aksjon for Mjøndalen mot Viking i 2022. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

Midtbanemannen Isaac Twum (27) avslutter kontrakten med Sogndal, men blir værende i «Saftbygda».

Mandag 5. mai kl. 21:24

Det opplyser Sogndal på eget nettsted. Det er gått åtte måneder siden ghaneseren spilte en kamp for 1.-divisjonsklubben.

Twum kom til Sogndal fra Mjøndalen i 2022. Hans siste sesong i klubben ble preget av lite spilletid og en skade.

– Det har vært en sann glede å spille i Sogndal-drakten. Jeg har hatt en veldig fin tid her og fått mange gode venner. Det har vært fantastisk, sier Twum.

Han planlegger å starte med skolegang og bli værende i Sogndal.

– Isaac var på utgående kontrakt 1. august, og etter samtaler med Luis Pimenta ble man enige om å finne en løsning. Isaac ønsket å starte med skole og utdanning, slik at han kunne fokusere på framtiden sin i Norge. Derfor ble vi enige om å avslutte avtalen nå, sier Håvard Flo, som er ansvarlig for marked og spillerlogistikk i Sogndal.

Twum spilte over 50 kamper for Sogndal. Han har også spilt for Mjøndalen og Start og fikk én landskamp for Ghana.

Publisert: 05.05.25 kl. 21:22Oppdatert: 05.05.25 kl. 21:24

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article