Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_dfac16a77f7c37f51211bf6e7c33593d, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Skriftlig spørsmål fra Bent-Joacim Bentzen (Sp) til justis- og beredskapsministeren. Besvart: 08.05.2026 av justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen - NorwayToday

Skriftlig spørsmål fra Bent-Joacim Bentzen (Sp) til justis- og beredskapsministeren. Besvart: 08.05.2026 av justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen

1 week ago 17


Dokument nr. 15:2587 (2025-2026)

Innlevert: 30.04.2026
Sendt: 30.04.2026
Besvart: 08.05.2026 av justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen

Bent-Joacim Bentzen (Sp)

Spørsmål

Bent-Joacim Bentzen (Sp): Jeg er blitt gjort kjent med at Hovedredningssentralen har utarbeidet en rapport om redningstjenestens rolle i krise og krig. Rapporten er sendt til justis- og beredskapsdepartementet nylig. I hvilken grad har Forsvaret og 330-skvadronen vært involvert i utarbeidelsen av denne rapporten i lys av redningsoppdraget de utfører på vegne av Norge og vil statsråden sørge for at rapporten blir offentliggjort med umiddelbar virkning?

Begrunnelse

Astri Aas-Hansen (A)

Svar

Astri Aas-Hansen: I Totalberedskapsmeldingen fremgår det at regjeringen vil «vurdere hva som kan og bør forventes av brann- og redningsvesenet, redningstjenesten, politiets og Politiets sikkerhetstjenestes kapasiteter og oppgaver i krise og i krig. Oppfølgingsarbeidet pågår, og HRS` utredning må ses i denne sammenhengen.

I meldingen slås det fast at Norge står i en vesentlig mer alvorlig sikkerhetspolitisk situasjon, noe som gjør det nødvendig å styrke den sivile beredskapen og omlegge den sivile delen av totalforsvaret. Meldingen understreker at det sivile samfunnet må være forberedt på krise og krig, slik at kritiske samfunnsfunksjoner kan opprettholdes i øvre del av krisespekteret. Redningstjenesten er en slik kritisk funksjon, og meldingen legger til grunn at nøkkelaktører må kunne ivareta kjerneoppgaver overfor befolkningen, noe som krever tydelige rolle- og ansvarsavklaringer.

I en situasjon der riket er i krig eller krig truer eller rikets selvstendighet eller sikkerhet er i fare vil bevaring av Norges suverenitet, territorielle integritet og demokratiske styreform være regjeringens aller høyeste prioritet. En slik situasjon vil kunne kreve at regjeringen (staten) trekker på samfunnets samlede ressurser (offentlige som private) for å understøtte forsvaret av landet, ivareta sivilsamfunnets grunnleggende funksjonalitet og beskytte sivilbefolkningen. Hvordan ressurser eventuelt vil bli disponert i en slik situasjon kan derfor være et annet spørsmål enn hvordan ressursene disponeres i fredstid.

Stortinget har vedtatt et flerbrukskonsept for redningshelikoptrene, og det ligger fast. Redningstjenesten i Norge er bygget på et solid sivilt-militært samarbeid, og det skal den fortsatt være.

Utredningen er bestilt av Justis- og beredskapsdepartementet gjennom tildelingsbrevet til Hovedredningssentralen for 2025.

Utredningen har ikke vært på offisiell høring i Forsvaret, men Hovedredningssentralen (HRS) har opplyst at utredningsarbeidet er gjennomført i dialog med relevante aktører, herunder Forsvaret. Forsvarets operative hovedkvarter (FOH), ved juridisk fagmiljø, ble tidlig involvert og har bidratt med faglige innspill knyttet til krigens folkerett og relevante rettslige rammer. Videre har Forsvarets høgskole, herunder fagmiljø innen krigens folkerett, vært benyttet som en sentral fagressurs i arbeidet.

130 Luftving og 330-skvadron, har etter det opplyste vært involvert gjennom kontakt og møtevirksomhet, samt ved invitasjon til å gi innspill gjennom spørreundersøkelse og deltakelse på relevante samarbeidsarenaer. Jeg registrerer at de selv ikke anser dette som å være en offisiell del av utredningen.

Utredningen har ikke vært unntatt offentlighet av Justis- og beredskapsdepartementet eller Hovedredningssentralen. Utredningen er trykket opp og blitt distribuert i et mindre omfang. Jeg kan videre opplyse om at Hovedredningssentralen har fått tilbakemeldinger på utredningen, og at deler av budskapet har blitt tolket på en måte som ikke var Hovedredningssentralens intensjon. Hovedredningssentralen opplyser derfor at de vil gjøre en ny gjennomgang og foreta enkelte justeringer for å tydeliggjøre budskap, intensjon og innhold. De opplyser videre at de derfor har stoppet videre distribusjon av rapporten i påvente av en justert versjon der rammene for hva utredningen er, og ikke er, tydeliggjøres.

Jeg registrerer at omtalen av utredningen i enkelte mediesaker kan forstås på en måte som kobler denne utredningen til en diskusjon om bruken av statens redningshelikoptre i fredstid, noe som etter mitt syn blir feil.

Jeg vil til sist opplyse om at det er klart at utredningen også aktualiserer behovet for å løfte blikket videre og vurdere hvordan disse rammene virker i praksis gjennom hele krisespekteret.

Sett fra min side fremstår det derfor som naturlig å supplere utredningen med bredere strategiske vurderinger om hvordan dette påvirker beredskap og samvirke i praksis. HRS er derfor bedt om en tilleggsutredning.

Read Entire Article