Schwarzenegger-sønn klar for gjennombruddsrolle

2 hours ago 1


 Jordan Strauss / AP / NTB Foto: Jordan Strauss / AP / NTB

Skuespiller Patrick Schwarzenegger (31) er klar til å tre ut av pappa Arnold og mamma Marias skygge.

Fredag 7. februar kl. 02:18

Han har vokst opp i rampelyset som sønn av actionhelt og tidligere California-guvernør Arnold Schwarzenegger (77) og journalisten Maria Shriver (69). Svogeren er Hollywood-stjernen Chris Pratt (45) – som er gift med Patricks søster Katherine Schwarzenegger (35).

Men nå er det Patricks tur til å skinne.

Han er klar for sin så langt største rolle. Det skjer i tredje sesong av HBO-serien «The White Lotus».

– Jeg begynte å gråte. Det var den beste dagen i mitt liv, forteller Patrick Schwarzenegger til People Magazine om øyeblikket han fikk vite at rollen var hans.

Familien hans hadde lenge mast om at han burde prøvespille for serien. Da muligheten endelig bød seg, holdt han det hemmelig for alle.

– Jeg fortalte det ikke til noen fordi jeg tenkte «uansett kommer alle til å prøvespille for denne serien. Jeg har bare en ørliten sjanse for å få en callback», forteller 31-åringen.

Schwarzenegger fikk rollen, og det ble et følelsesladd øyeblikk da han kunne dele nyheten.

 MICHAEL TRAN / AFP / NTBFoto: MICHAEL TRAN / AFP / NTB

Mottatt med tårer

– Jeg dro og spiste lunsj med hele familien uken etter, og jeg fortalte dem det. Moren min begynte å gråte. Så begynte søsteren min å gråte, og så begynte jeg å gråte, og så begynte Abby å gråte. Det var som en dominoeffekt av kaos og tårer, forteller han.

Abby er modellen og kjæresten Abby Champion. Paret har vært kjærester siden hun var 18 og Patrick Schwarzenegger 21 år gamle.

 Amy Sussman / AFP / NTBKJÆRESTER: Patrick Schwarzenegger og modellkjæresten Abby Champion forlovet seg i 2023. Foto: Amy Sussman / AFP / NTB

Schwarzenegger spiller karakteren Saxon i den tredje sesongen av The White Lotus, som har premiere 16. februar.

Han beskriver rollen som en «komplett flørter» og «alfahann».

Har du troen på en langvarig Hollywood-karriere for Patrick Schwarzenegger?aAbsolutt! Gleder meg til å se ham i «The White Lotus»!bHvorfor ikke? La fyren få motbevise at han ikke er noen nepobaby.cTja, forholder meg avventende her.dNiks. Han vil aldri rekke pappa Arnold til knehasene.

– Blir nervøs

Innspillingen fant sted i Thailand sammen med stjerner som Walton Goggins, Leslie Bibb, Parker Posey og Carrie Coon.

– Det føltes som en sommerleir blandet med jobb, sier han. –⁠ Det var fantastisk, en once-in-a-lifetime-greie.

Schwarzenegger spiller en del av den velstående Ratliff-familien i serien, sammen med skuespillerne Jason Isaacs, Parker Posey, Sarah Catherine Hook og Sam Nivola.

Schwarzenegger innrømmer at det er litt press å leve opp til de kritikerroste tidligere sesongene.

 PATRICK T. FALLON / AFP / NTBI FARENS FOTSPOR: Pappa Arnold Schwarzenegger har selv en lang filmkarriere bak seg. Foto: PATRICK T. FALLON / AFP / NTB

Når serien har premiere, planlegger Schwarzenegger å holde ukentlige visningsfester med familie og venner.

Men han innrømmer at han kanskje må ta noen strategiske pauser:

– Det blir nok noen episoder jeg blir nervøs for å se sammen med alle. Serien blir ganske heftig. Det blir nok noen øyeblikk hvor jeg sannsynligvis tar en tur på do, sier han.

 Willy Sanjuan / AP / NTBFoto: Willy Sanjuan / AP / NTB

Beundrer faren

31-åringen har jobbet hardt i mange år for å nå dit han er i dag, forteller han. Han har tatt ukentlige skuespillertimer i over ti år. I likhet med faren leter han etter måter å lære og vokse på.

– Min far handler alt om hardt arbeid, besluttsomhet og arbeidsmoral, sier stjerneskuddet.

– Det er nok det som har holdt meg i gang med å jobbe hver eneste dag for å bli bedre.

Nå er Patrick Schwarzenegger klar for å se hvor denne nye rollen tar ham:

– Det er bare veldig spennende for meg å se hva som kommer ut av dette

Arnold Schwarzenegger til russere: –⁠ La meg fortelle dere sannheten

Read Entire Article