Reitan med sterk lørdagsrunde i The Open – Hovland sliter

4 hours ago 2


Kristoffer Reitan viser seg som det beste norske kortet på gresset i Nord-Irland. Han er fem slag under par før siste dag i The Open.

Kristoffer Reitan viser seg som Norges beste golfspiller i British Open. Foto: Peter Morrison / AP Photo / NTB

Oppdatert lørdag 19. juli kl. 19:23

Nordmannen åpnet med en bogey, men slo tilbake med fem birdies for dagen. En bogey til sørget for at han avsluttet runden med minus tre.

Det er fire slag opp til pallen. Amerikaneren Scottie Scheffler leder i skrivende stund med 13 slag under par.

Viktor Hovland trøblet igjen og avsluttet dagen to slag over par etter fem bogeys og tre birdies. Han startet dagen på par og er nede på en delt 60.-plass før ferdigspilt lørdag.

Årets utgave av The Open er lagt til Portrush i Nord-Irland. Det er sesongens fjerde og siste majorturnering. Det er første gang Norge stiller med to spillere i én og samme majorturnering.

Publisert: 19.07.25 kl. 19:23

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article