Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_a441e3afa34f72645ec966cb199963f6, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Petter Northug dropper Beitostølen: – Har ikke noe på skirenn å gjøre - NorwayToday

Petter Northug dropper Beitostølen: – Har ikke noe på skirenn å gjøre

1 month ago 30


Langrennsveteranen Petter Northug (39) blir ikke å se på den nasjonale sesongåpningen på Beitostølen, melder Trønder-Avisa.

 Terje Pedersen / NTBPetter Northug stiller ikke til start på Beitostølen. Foto: Terje Pedersen / NTB
Oppdatert mandag 17. november kl. 14:22

Årsaken er at Northug har vært sengeliggende med influensa. Han ble syk under et høydeopphold i Livigno og er ikke konkurranseklar.

– Petter står over. Han skulle etter planen gå, men sykdom i forkant har gjort at han ikke har fått trent nok. Han har ikke noe på skirenn å gjøre akkurat nå, sier Tomas Northug, som er såkalt Pro Team-direktør i Northugs lag, til Trønder-Avisa.

Northug måtte stå over Beitostølen-rennene også i fjor. Da var det en ryggskade som stoppet ham.

Den tidligere skikongen har satset på langløp de siste sesongene.

Publisert: 17.11.25 kl. 14:22Oppdatert: 17.11.25 kl. 14:22
Read Entire Article