Ordfører: Massivt droneangrep mot Moskva

14 hours ago 4


 TATYANA MAKEYEVA / AFP / NTBSkader på et leilighetsbygg i Moskva tirsdag morgen. Foto: TATYANA MAKEYEVA / AFP / NTB

Én person er drept og tre såret etter at flere leiligheter ble truffet, melder lokale myndigheter.

Tirsdag 11. mars kl. 05:54

– Forsvarsdepartementets luftforsvar fortsetter å slå tilbake et massivt angrep med fiendtlige droner mot Moskva, skriver ordfører Sergej Sobjanin på Telegram.

Ifølge ham er minst 60 droner skutt ned. Flygninger ut og inn av flyplassene Domodedovo og Zjukovskij er påvirket.

Ifølge guvernør Andrei Vorobyov er en person drept og tre personer såret etter angrepene. Flere leilighetsbygg er truffet, og innbyggere fra minst syv ulike boligblokker er evauert, sier guvernøren ifølge Reuters.

Angrepet er det største mot Moskva på flere måneder og kommer samme dag som USA og Ukraina møtes til forhandlinger i Saudi-Arabia.

Der ventes Ukraina å legge fram en plan om delvis våpenhvile med Russland, i håp om å gjenvinne støtten fra sin viktigste støttespiller, som etter at Donald Trump returnerte til Det hvite hus har endret standpunkt kraftig.

USA har satt militærstøtten på vent, og også stanset deling av etterretningsinformasjon, i et forsøk på å tvinge ukrainerne til å innlede forhandlinger.

Publisert: 11.03.25 kl. 05:51Oppdatert: 11.03.25 kl. 05:54

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article