Norge og Kyle Alessandro (19) gikk som første land videre til finalen i Eurovision Song Contest etter en sterk opptreden med låten «Lighter». Alessandro var både rørt og superglad etter å ha blitt ropt opp som finalist.
Et kraftig jordskjelv med styrke 6,3 rystet Kreta natt til onsdag, men det er så langt ikke meldt om skader. Skjelvet kunne kjennes både i Hellas, Israel og Egypt.
En dommer i Los Angeles har åpnet for at Menendez-brødrene kan bli løslatt etter over 30 år i fengsel for å ha drept foreldrene sine i 1989. Straffen er redusert fra livstid uten prøveløslatelse til 50 år, noe som gjør dem kvalifisert for prøveløslatelse.
En kvinne i 30-årene ble tirsdag ettermiddag funnet død i en bolig i Porsgrunn, og en mann i 50-årene som bor på adressen er siktet for å ha hensatt henne i hjelpeløs tilstand. Mannen skal avhøres onsdag.
En ung mann ble alvorlig skadet da han falt ut av en russebil i fart i Selbu i Trøndelag. Han er fløyet til St. Olavs hospital, men er utenfor livsfare. To russ ble skadet i Stryn da russebussen deres kolliderte med en hjort.