Ukens
vintips
Sent ute med innkjøp til årets siste dag? Her er supre bobler du finner på et pol nær deg.
VGs vinekspert. Utdannet vinkelner og har jobbet med vin hele mitt yrkesliv. Mer enn 20 års erfaring, blant annet fra Vinmonopolet, vinimport og restaurantbransjen. Har skrevet seks bøker om mat & vin, holder vinkurs og lager både TV, podcast og lydbøker om vin.
Nyttårsaften er her om få dager. Drakk du opp boblene i julen? Eller er du en av mange som er på vei til polet i siste liten?
Ta det med ro – her kommer litt musserende nødhjelp! Seks flasker som alle passer perfekt til nyttårsaften, alle fra basisutvalget.
Disse står i en polhylle nær deg. Det er både champagne og engelske bobler. Halvflaske og magnum. Noe dyrt, noe rimelig. Og helt til slutt en rødvinsvenn til nyttårskalkunen.
Dette er vinsak nummer 52 – årets aller siste. Jeg vil gjerne benytte sjansen til å takke for følget. Takk for at dere leser og smaker og skriver og heier.
Jeg gleder meg til å lete frem hundrevis av nye vinkupp til dere i året som kommer.
Skål for 2026!
PSST! Husk at du finner alle Saras anmeldte viner på vg.no/vin.
Publisert: 26.12.25 kl. 08:36
4 hours ago
1











English (US)