Nye anklager mot Diddy: Skal ha tvunget ansatte til å jobbe med sextrafikking

2 days ago 6


 Richard Shotwell / AP / NTB Foto: Richard Shotwell / AP / NTB

Hiphop-mogulen anklages for å ha brukt trusler og tvang mot sine ansatte.

Fredag 7. mars kl. 00:25

Nytt innhold er kommet frem i tiltalen mot Sean «Diddy» Combs, som beskriver påstått tvunget arbeid. Den 55 år gamle artisten og forretningsmannen anklages nå for å ha tvunget ansatte til å jobbe lange timer, og fremmet trusler mot dem som ikke ville hjelpe til med hans påståtte menneskehandel for seksuelle formål.

Ifølge Reuters inneholder den nye beskrivelsen hvordan Combs og hans medarbeidere skal ha «opprettholdt kontroll» over enkelte ansatte ved å tvinge dem til å jobbe lange timer med lite søvn, gjennom bruk av eller trusler om fysisk makt, økonomisk skade, psykologisk skade og omdømmeskade.

– Ved å gjøre dette fikk Combs, hjulpet av medlemmer og medarbeidere i virksomheten, disse ansatte til å tro at de ville bli skadet – inkludert ved å miste jobbene sine – hvis de ikke etterkom hans krav, heter det i tiltalen.

Dette presset skal ha fått minst én ikke-navngitt ansatt til å «delta i seksuelle handlinger med Combs», ifølge tiltalen.

Combs sitter for tiden i et fengsel i Brooklyn i påvente av rettssaken som er planlagt til 5. mai. Han er tiltalt for organisert kriminalitet, sextrafikking og transport for å delta i prostitusjon. Påtalemyndigheten hevder at sextrafikkeringsvirksomheten pågikk fra 2004 til 2024.

Combs har erklært seg ikke skyldig og benektet alle anklager, inkludert i titalls sivile søksmål fra kvinner og menn som har anklaget ham for seksuelle overgrep og annen urett.

Påtalemyndigheten har bedt om at Combs fremstilles for retten for den nye tiltalen 14. mars.

Read Entire Article