Det kommer frem i selskapets ferske kvartalsrapport.
Publisert: Publisert:
For mindre enn 20 minutter siden
Saken oppdateres.
Databrikkegiganten omsatte for 39,3 milliarder dollar i forrige kvartal, noe som ga et resultat per aksje på 0,89.
Analytikere var på forhånd delt i synet på utsiktene til Nvidia, men selskapet var ventet å rapportere en inntektsøkning på 73 prosent sammenlignet med året før, til 38,24 milliarder dollar, ifølge Bloombergs konsensusestimat.
Det justerte resultatet per aksje var ventet å ende på 0,84 dollar.
Aksjen har svingt i etterhandelen på Wall Street, etter at tallene ble presentert. Først steg aksjen, men i skrivende stundt klokken 22.29 er den ned 0,2 prosent.
Nvidias justerte bruttomargin endte på 73,5 prosent sammenlignet med analytikernes forventinger på 73,51 prosent.
Selskapets aksjekurs har vært på vei opp i februar, men ligger fortsatt under nivåene fra før DeepSeek rystet markedet sent i januar.
Nyheten om at en gratis språkmodell, utviklet på kort tid, til en brøkdel av kostnaden til ChatGPT, sendte Nvidia-aksjen ut i et stup på mer enn 16 prosent. Siden da er aksjen opp omtrent 10 prosent.
Wall Street er fortsatt positiv til Nvidia, med nesten 90 prosent av analytikere som anbefaler kjøp, ifølge Bloomberg.