Nordmann omkom i drukningsulykke i Irland

10 hours ago 3


En norsk mann omkom i en drukningsulykke utenfor kysten av Irland lørdag 16. mai.

Oppdatert mandag 18. mai kl. 17:58

Kjartan Sildnes, kommunikasjonssjef i Sjøforsvaret bekrefter til VG at den omkomne jobbet i Sjøforsvaret.

– Jeg kan bekrefte at den omkomne mannen er ansatt i Sjøforsvaret, sier Sildnes.

Han sier til VG at de pårørende til den omkomne er varslet.

– Våre tanker går til familien, venner og kolleger av av avdøde. Det viktigste for oss nå er å følge opp de pårørende, sier han.

Nordmannen var om bord i en båt med to andre nordmenn og båten skal ha kantret utenfor Galway, på vestkysten av Irland, skriver det irske nyhetsmediet rte.ie.

Sildnes sier at ulykken skjedde på fritiden. De to andre nordmennene har også tilknytning til forsvarssektoren, ifølge kommunikasjonssjefen.

Tips oss illustrasjon

Har du tips?

Send oss informasjon, bilder eller video.

The Irish Times og The Irish Sun har også meldt om drukningsulykken.

Ulykken skal ha skjedd natt til lørdag og de lokale nødetatene skal ha fått melding om ulykken 02.50.

De to andre i båten skal ha klart å svømme til land. Den omkomne mannen er funnet og brakt til land.

Dette sier Utenriksdepartementet i en kommentar til VG:

– Utenriksdepartementet er kjent med at en norsk borger har omkommet i Irland. Av hensyn til taushetsplikten kan vi ikke gi ytterligere detaljer i saken, skriver kommunikasjonsenheten i en melding.

Read Entire Article