Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_46dccf5c063664407d32f596eeb2c82d, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Myrhol gir seg som Runar-trener - NorwayToday

Myrhol gir seg som Runar-trener

1 day ago 2


Tidligere Norge-kaptein Bjarte Myrhol (43) slutter som trener for Runars håndballherrer etter sesongen, melder Sandefjords Blad.

 Christoffer Andersen / NTBBjarte Myrhols dager som Runar-trener er talte. Foto: Christoffer Andersen / NTB
Oppdatert mandag 12. januar kl. 16:20

Runar Håndball Elite melder selv om Myrhols beslutning i en pressemelding, ifølge avisen.

Myrhol ble hovedtrener foran 2024/25-sesongen. Nå kjenner han at han ikke klarer å kombinere to fulle jobber med rollen som trebarnsfar.

– Alt jeg gjør, ønsker jeg å gjøre 100 prosent. Samtidig har jeg innsett at det ikke er nok timer i døgnet til å kombinere rollen som fulltids elitetrener, full stilling i Learn Handball og livet som trebarnsfar, sier han.

Myrhol ledet Runar til NM-gull i forrige måned.

– Det har vært halvannet år med mange sterke opplevelser. Jeg har fått jobbe med en spillergruppe, et trenerteam og en klubb jeg er blitt glad i. En fantastisk gjeng som jeg elsker å stå på banen sammen med.

Runar opplyser at klubben umiddelbart starter jakten på Myrhols etterfølger. Og treneren lover full innsats fram til sesongslutt.

– Fram til det er jeg fullt motivert og helt til stede. Sammen skal vi kjempe om seriemedalje, videre spill i european cup og et godt sluttspill. Dette har vi gjort sammen. Og vi er ikke ferdige ennå, sier han.

Read Entire Article