En mikrofon gjorde utslag på pacemakeren til landslagssjefen – som måtte til Ullevål sykehus på sjekk onsdag ettermiddag.
Dagen før uttaket til VM-troppen stiller Ståle Solbakken opp på flere intervjuer. Under ett av dem merket han at noe var annerledes.
— Når vi skal begynne intervjuet, begynner pacemakeren min å rumle. Og det har den ikke gjort siden siden 2009, sier Solbakken til VG.
Solbakken har hatt operert inn hjertestarter siden 2001, etter at han fikk hjertestans under en trening med FC København. Han var erklært død i syv minutter, og episoden satte en brå stopper for spillerkarrieren.
Solbakken forteller til VG at han forholdt seg rolig under hendelse.
– Jeg var aldri redd. Jeg har akkurat vært i København og testet at alt er i orden.
Landslagssjefen fullførte interjvuet, selv om forstyrrelsene kom jevnlig underveis. Etterpå ringte han til Rikshospitalet i Danmark som følger ham opp.
– Da fikk jeg beskjed om at det er veldig dumt å dra til USA om det er en ledningsfeil, så det var bare å komme seg på et sykehus for å teste.
Dermed gikk turen til Ullevål sykehus.
– Der var det full service, ler landslagssjefen.
— De var opptatt av at VM skulle gå etter planen.
På sykehuset fikk han beskjed om at alt var i orden.
– Det var sannsynligvis magneten på mikrofonen som var årsaken. Nå rumler det ikke lenger.
Senere onsdag kveld deltar Solbakken på et arrangement i Oslo sentrum. Det er uproblematisk.
– Jeg opplevde ikke noe ubehag. Det er jo en alarm inne i brystkassen, men det gjør ikke vondt.
VG oppdaterer saken.

19 hours ago
2










English (US)