Arne Slot (47) fikk sparken som Liverpool-trener lørdag. Nå har Liverpool pekt seg ut erstatteren.
- Arne Slot er ferdig som Liverpool-trener.
- Førstevalget som ny trener er Bournemouths Andoni Iraola.
- Liverpool ønsker å offentliggjøre Iraola før VM starter 11. juni.
- Iraola kan gå gratis til Liverpool ved månedsskiftet da kontrakten hans utløper.
Førstevalget som ny Liverpool-sjef skal være Bournemouth-trener Andoni Iraola (43), skriver BBC og flere medier.
Ifølge den britiske kanalen skal Liverpool åpne samtaler med spanjolen denne uken.
Iraola har hatt stor suksess med Bournemouth de siste sesongene, en jobb han ble hentet til av nåværende sportsdirektør i Liverpool, Richard Hughes. Bournemouth endte på en sjetteplass i Premier League denne sesongen, tre poeng bak Liverpool.
Iraolas kontrakt med Bournemouth går ut ved månedsskiftet, og baskeren kan dermed gå gratis til Liverpool.
Ifølge The Guardian ønsker Liverpool å offentliggjøre Iraola som ny Liverpool-trener før VM starter 11. juni.
Avisen skriver også at Stuttgart-trener Sebastian Hoeness og Lens-trener Pierre Sage er aktuelle, men at Iraola er førstevalget.
aNei, han har bare trent småklubber. Han kommer til å bli spist opp!bJa, se hva han har gjort med Bournemouth. Tenk hva han kan få til med Liverpool da!cVi får vente og se. Jeg er da ikke spåmann!
Arne Slot tok over jobben som hovedtrener i Liverpool sommeren 2024 og vant Premier League i sin første sesong. Forrige sommer brukte Liverpool nærmere 5 milliarder kroner på nye spillere, men sesongen endte med en femteplass, femten poeng bak vinner Arsenal. I Champions League røk Liverpool ut i kvartfinalen.
Mohamed Salah forlater også Liverpool denne sommeren. Se filmen laget i hyllest til egypteren her:

3 hours ago
1














English (US)