Stenshorne sier selv at han er stolt og takknemlig for muligheten.
Team Martinius kan i dag bekrefte at Martinius Stenshorne (19) har signert med Rodin Motorsport for FIA Formula 2 Championship fra og med 2026-sesongen.
Etter flere sesonger med erfaring fra internasjonal karting, FRECA og FIA Formula 3, tar Stenshorne nå steget videre i karrieren.
Overgangen til Formel 2 markerer en viktig milepæl, og samarbeidet med Rodin gir et solid fundament for videre utvikling.
– Jeg er stolt og takknemlig for muligheten til å kjøre for Rodin Motorsport i Formel 2. Dette blir et nytt og spennende steg i karrieren min, og jeg ser fram til å bygge erfaring sammen med teamet. Det blir spennende å se hva vi kan få til i sammen, sier Stenshorne
Rodin Motorsport ble etablert i sin nåværende form i 2024, da Carlin – et av de mest suksessrike teamene i juniorformlene – ble overtatt og rebrandet etter investering fra Rodin Cars og David Dicker. Teamet bygger dermed videre på en lang historie med å utvikle førere, inkludert flere som senere har tatt steget til Formel 1.
Rodin Motorsports sportssjef Benn Huntingford sier:
– Å bekrefte Martinius som vår første FIA Formel 2-fører for 2026 er et spennende steg for oss. Han har vist både fart og modenhet gjennom hele juniorkarrieren, og debuten i Baku demonstrerte tydelig potensialet hans. Formel 2 er en stor utfordring, men vi er sikre på at han vil tilpasse seg raskt og levere sterke resultater. Vi ser frem til å støtte utviklingen hans og jobbe tett med ham når han tar dette steget opp.
For Team Martinius er avtalen et viktig ledd i arbeidet med å legge til rette for Martinius’ utvikling mot det høyeste nivået i internasjonal racing.