Influenceren (26) innleder det nye året med såre betroelser.
Torsdag 2. januar kl. 11:25Halvorsen har lagt ut en bildeserie på Instagram, blant annet av at hun har tårevått ansikt.
Hun har også lagt ut videosnutter på Instastory, der hun sier at at hun har vært spent og nervøs for å være åpen, og at det har vært veldig mye følelser.
– I sommer, da jeg danset hjem fra en festival, kjente jeg fort at noe var galt, forteller hun til sine 131.000 følgere.
– Jeg visste ikke at jeg var gravid, men forsto med en gang hva som skjedde. Jeg spontanaborterte. For andre gang.
Hun betror at det var «veldig tøft», og at det var det lenge.
Halvorsen var åpen om den første spontanaborten i 2022, også da i sosiale medier. Den gangen var hun i et annet forhold.
26-åringen, også kjent fra TV-serien «16 ukers helvete», sier at 2024 var hennes aller vanskeligste år hittil i livet på privaten.
Men hun uttrykker stor glede for at hun midt i alt det tunge fant kjærligheten.
– Og det er det fineste som har skjedd meg, sier hun om Robert Brankovic (35).
VG møtte de to til åpenhjertig prat i mai i fjor.
Torsdag, 2. nyttårsdag, er Brankovic gjest i Halvorsens egen podkast «Sykt Ærlig». Der er blant annet forholdet og spontanaborten tema.
– Det har tatt tid for oss å dele dette, fordi det er så personlig og sårt, sier influenceren og opplyser at målet for det nye året er å bli den beste versjonen av seg selv.
– En dag skal jeg bli mamma. Og en dag skal det gå veien.
Hun takker kjærsten for å ha vært en klippe i alt det vanskelige.
VG har forsøkt å komme i kontakt med Halvorsen.