Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_a3de21be407dbfebb14a90fc9abcad88, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Mann falt ned i et juv – redningshelikopter på vei - NorwayToday

Mann falt ned i et juv – redningshelikopter på vei

20 hours ago 5


Han er våken og sitter fast under en stein, ifølge politiet.

Oppdatert tirsdag 31. mars kl. 02:43

Klokken 02.30 skriver politiet i Trøndelag at et redningshelikopter er på vei for å hjelpe en mann som har falt ned i et juv.

– Mannen er våken, men sitter fast under en stein, skriver operasjonsleder Svein Helgetun.

– Det er egentlig en kombinasjon av redningsaksjon og ambulanseoppdrag. Det er en pasient som ligger utenfor allfarvei. I den forbindelse har vi sendt et redningshelikopter fra Ørland til stedet. Planen er å heise ham opp, sier redningsleder Hans Jakob Gulliksen til VG.

Nødetatene antar at mannen er skadet. AMK har kontakt med mannen via telefon, opplyser Gulliksen.

– Det er bratt terreng der mannen har falt.

I tillegg til redningshelikopteret er ambulansepersonell og brannmannskaper på vei opp til skadestedet til fots.

Tips oss illustrasjon

Har du tips?

Send oss informasjon, bilder eller video.

Read Entire Article