Realityparet bekrefter at de har vært separert en stund.
Etter nesten fire år som ektepar har Colleen Reed og Matt Bolton fra Netflix-serien «Love Is Blind» bestemt seg for å gå hver til sitt, melder People.
Paret, som møttes og giftet seg i sesong 3 av den populære datingserien, kunngjorde bruddet i en felles uttalelse på Instagram fredag.
– Vi har vært separert en stund nå og har gjort vårt beste for å jobbe gjennom alt privat og med omtanke, skriver de i uttalelsen.
Colleen og Matt forklarer at avgjørelsen om å avslutte ekteskapet var svært vanskelig og ikke noe de tok lett på.
– Dette kom etter mye tankevirksomhet og har vært en følelsesmessig prosess for oss begge, fortsetter de.
I uttalelsen understreker paret at de møttes på en unik og uventet måte, og at de alltid vil være takknemlige for kjærligheten og minnene de har delt.
Les også: Slik gikk det med «Love is blind»-parene
– Det er ikke én ting vi ville endret, og vi fortsetter å ha dyp respekt og omsorg for hverandre, skriver de.
Colleen og Matt var ett av bare to par som faktisk giftet seg i sesong 3 av «Love Is Blind», som ble sendt i 2022. Forholdet deres hadde noen utfordringer underveis, men de valgte likevel å si «ja» til hverandre.
Paret flyttet først sammen i juni 2023, og markerte sin treårsdag som ektepar i juli 2024.