– Han ble pågrepet etter hendelsen i går og har sittet i arrest til i dag formiddag hvor han ble løslatt, sier jourhavende politiadvokat Jannicke Evjen Olsen i Trøndelag politidistrikt til NRK.
De fant ikke grunnlag for varetektsfengsling.
Adresseavisen har også omtalt saken.






Mannen i 30-åra ble siktet og er fortsatt siktet for å være i besittelse av en granat og for å ha tatt seg ulovlig inn på annen persons eiendom.
– Han har ikke anerkjent straffskyld, men forklart seg, sier Evjen Olsen.
Hun bekrefter at det dreide seg om en granat som var funksjonell.
Erkjenner ikke straffskyld
– Han erkjenner ikke straffskyld. Han benekter enhver befatning med denne gjenstanden, sier mannens forsvarer, advokat Jasmin Gheshlaghi, til NRK.
– Hva tenker dere nå om at det ikke ble varetektsfengsling?
– At det underbygger at han ikke har hatt noe befatning med denne gjenstanden, sier Gheshlaghi.
Det var fredag morgen politiet fant den mistenkelig gjenstanden utenfor et bygg hvor det var innbrudd natt til fredag.
Politiet ba om bistand fra bombegruppa. Det ble satt opp en 100 meters sikkerhetssone.
Like før 13 sa politiet at de hadde pågrepet mannen i 30-åra. Halvannen time senere ble granaten fjernet fra stedet.
Publisert 28.02.2026, kl. 14.57 Oppdatert 28.02.2026, kl. 15.41









English (US)