Kvinne unnlot å skatte av millioninntekt fra OnlyFans – dømt for grovt skattesvik

2 hours ago 2


En kvinne i 30-årene er dømt til fengsel for å ikke ha betalt skatt av en inntekt på nesten 5 millioner kroner over tre år.

 LOIC VENANCE / AFP / NTBEn kvinne i 30-årene er dømt til fengsel for å ikke ha oppgitt inntekter på nesten 5 millioner kroner til Skatteetaten fra salg av seksuelt innhold på OnlyFans. Foto: LOIC VENANCE / AFP / NTB
Oppdatert tirsdag 7. oktober kl. 02:10

Trøndelag tingrett dømte kvinnen til fengsel for å ikke ha oppgitt inntekt på 4,8 millioner kroner fra OnlyFans over en treårsperiode fra 2019.

De mener hun dermed lot være å betale over 1,9 millioner kroner i skatt, skriver Adresseavisen.

Kvinnen har tilstått og erkjent straffskyld. Hun sier at hun ikke visste hvilke plikter hun hadde, hvordan skatten skulle betales eller hvordan virksomheten skulle registreres.

Pengene kom fra anonyme personer over hele verden som kjøpte tilgang til seksuelt innhold hun la ut på nettsiden.

– Hun burde klart ha forstått at det kunne føre til skattemessige fordeler da hun unnlot å informere Skatteetaten om inntekten fra OnlyFans. Videre var hun klar over omstendighetene som gjorde at skattesviket regnes som grovt, heter det i dommen.

Tingretten dømte henne til en bot på nesten 200.000 kroner og elleve måneders fengsel, hvor fem måneder gjøres betinget.

Dommen er ikke rettskraftig og forsvarer Torfinn Svanem sier at kvinnen har tatt betenkningstid på om hun ønsker å anke avgjørelsen.

Read Entire Article