Kommunen: Trygt å dra på Nannestad ungdomsskole

7 hours ago 5


En trussel om en planlagt skoleskyting på ble oppdaget på et toalett på skolen på fredag. Nå sier kommunen at alle elever kan møte opp på skolen mandag.

Søndag 9. mars kl. 16:54

Det opplyser kommuen i en pressemelding søndag:

– Det ble fredag oppdaget en skriftlig trussel hvor det stod «Skoleskyting 10.03.2025» inne på et av toalettene ved Nannestad ungdomsskole. Det er trygt å gå på skolen mandag. Kommunens kriseledelse har hatt tett samarbeid med politiet gjennom helgen. Politiet har gjort undersøkelser i saken og de kan nå opplyse at det er trygt for elever og ansatte å komme på skolen i morgen, heter det i meldingen.

– Vi tar situasjonen alvorlig. Dette er en alvorlig melding å skrive på veggen på en skole. Vi har hatt møte i kommunens kriseledelse i ettermiddag, og vi har god dialog med politiet, som gir oss god veiledning, sa ordfører Christian Bendz da meldingen ble oppdaget.

Søndag sier ordføreren at han har forståelse for at mange har opplevd situasjonen som skremmende.

– Vi stoler på politiets vurdering om at saken nå er oppklart, og at det er trygt å komme på skolen i morgen, forteller ordføreren.

Politiet vil uansett ha tilstedeværelse på skolen mandag og senere i uken, for å gi elever og ansatte en ekstra følelse av trygghet.

Tips oss

Har du tips til denne saken?

Send oss informasjon, bilder eller video

Tips oss

Publisert: 09.03.25 kl. 16:54

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article