Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_c96e193325044492044243bc408da83c, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Jæren: Tenåring ranet – ung mann pågrepet - NorwayToday

Jæren: Tenåring ranet – ung mann pågrepet

11 hours ago 2


En mann i slutten av tenårene er pågrepet etter at en annen mann i tenårene ble truet og fraranet flere eiendeler i nærheten av Ålgård sentrum natt til onsdag.

Oppdatert onsdag 17. desember kl. 05:54
  • En mann i slutten av tenårene er pågrepet etter et ran ved Ålgård sentrum natt til onsdag.
  • Ransmannen skal ha truet et offer med et våpen og fraranet ham flere eiendeler.
  • Politiet pågrep den mistenkte på en adresse i nærheten og beslagla våpenet.

Politiet fikk melding om hendelsen onsdag klokken 00.50. Ifølge politiet skal den mistenkte ha truet fornærmede med et våpen for å få han til å gi fra seg personlige gjenstander.

– Det var fornærmede som varslet politiet om saken, som hadde skjedd like før, forteller operasjonsleder Roger Litlatun i Sørvest politidistrikt til NTB.

Ransofferet kom ikke fysisk til skade.

– Opplysninger vi innhentet på stedet førte til at en mistenkt ble lokalisert og pågrepet på en adresse i nærheten. Under ransaking fant politiet et våpen som knyttes til saken.

– Det er beslaglagt, men vi har ikke undersøkt det nærmere nå i natt, sier operasjonslederen.

Fornærmede kjente ikke til den mistenkte ransmannen, som er kjent for politiet for andre forhold. Han sitter natt til onsdag i arresten i påvente av avhør.

Publisert: 17.12.25 kl. 05:38Oppdatert: 17.12.25 kl. 05:54
Read Entire Article