Italiensk stjerne hadde treningsavtale med avdøde Bakken: – Jeg er helt knust

2 hours ago 4


Italias skiskytterstjerne Tommaso Giacomel hadde avtalt flere møter med Sivert Guttorm Bakken. Nordmannen ble tirsdag funnet død i Lavaze.

 Matthias Schrader / AP / NTBTommaso Giacomel sammen med Éric Perrot og Johan-Olav Botn etter et renn tidligere i desember. Foto: Matthias Schrader / AP / NTB
Oppdatert tirsdag 23. desember kl. 18:59

Norges Skiskytterforbund opplyste tirsdag at Bakken ble funnet død på sitt hotellrom i Italia. Dødsårsaken er ikke kjent.

Bakken var en nær venn av Giacomel, som er Italias beste skiskytter på herresiden.

«Vi skal fortsette å jakte på drømmene våre sammen», innleder Giacomel i et innlegg kort tid etter at Bakkens dødsfall ble kjent.

Giacomel skriver videre at han hadde planlagt å trene med Bakken tirsdag. Der dukket ikke Bakken opp til avtalt tid.

«Kjære Sivert, Jeg er helt knust, men jeg vet at dette ikke bare berører meg, men hele skiskytterfamilien. Vi hadde planlagt å trene sammen i dag, men du dukket ikke opp. Vi hadde også planlagt og feire nyttårsaften sammen, men du vil ikke være der».

Giacomel er en stor stjerne i skiskyttermiljøet og står med flere seirer så langt denne verdenscupvinteren.

«Jeg har alltid sagt at det jeg prissetter mest som skiskytter er reisen og ikke løpene jeg kom til å vinne. Det er også menneskene jeg møtte på veien. Du ble raskt en av mine beste venner med ditt smil, din personlighet og tankesett».

Publisert: 23.12.25 kl. 18:47Oppdatert: 23.12.25 kl. 18:59
Read Entire Article