Tre scoringer, to straffebom og én banestormer. Nesten alt går etter planen for Norge på veien mot VM.

Kampen pågår fortsatt, men mye skal gå galt om Norge roter bort ledelsen mot Israel.
Nå sier altså Norsk Regnesentral, med resultatet slik det står nå, at sjansen for norsk VM-deltakelse er over 90 prosent!
Norge er på et sted hvor man føler at dette ikke kan gå galt. Billig straffe? Klart det. Erling Braut Haaland bommer? Norge får en ny sjanse siden keeper var for tidlig ute fra streken.
Da bommet riktignok Haaland igjen. Hans tiende på 62 straffeforsøk.
Da hjelper det at Antonio Nusa gikk opp i luften som om han aldri har gjort annet. Om ikke headingen traff, presset han frem et selvmål fra Israel, etter strålende forarbeid fra Sander Berge og Alexander Sørloth. 18 minutter og Norge ledet i den svært viktige kvalikkampen.
Foto: Bjørn S. Delebekk / VG
Før dette hadde en banestormer funnet veien gjennom teppet av sikkerhetsfolk som omkranset matta på Ullevaal denne kvelden. Personen ble fort lagt i bakken av sikkerhetspersonell.
Så skulle vi ha litt normal fotball igjen, hvor Alexander Sørloth fant Erling Braut Haaland. City-spissen er i sitt livs form og gjorde ingen feil. 2–0 bak Israels keeper.
– Norge skal selvfølgelig til VM, utbrøt TV 2s Jesper Mathisen etter Haalands scoring.
3–0 Målet Foto: Bjørn S. Delebekk / VG
Så var fotballgudene igjen klare på at Norge skal til USA neste sommer. Nusa satte fart på venstesiden og slo inn mot Haaland. Oksen fra Jæren gir stopper Nachimas en dytt i skulderen, keeper Peretz prøver å klarere, men sender ballen rett i en fallende Nachimas og i mål.
3–0 og det som skulle være igjen av norske nerver var nå borte.