Enorm interesse for Bislett Games – utvider stevnet med en ekstra dag

14 hours ago 5


 Heiko Junge / NTBSteinar Hoen (t.h.) kan juble for enorm interesse rundt Bislett Games. Foto: Heiko Junge / NTB

Bislett Games kan skilte med nesten utsolgte biletter og utvider derfor stevnet med en ekstra dag.

Mandag 17. mars kl. 08:09

Det opplyser arrangøren i en pressemelding.

– Aldri i vår 60-årige historie, som strekker seg tilbake til 1966, har vi opplevd en lignende interesse som det vi har gjort i år, sier Bislett-general Steinar Hoen.

Bislett Games pleier å foregå over en dag, men grunnet den enorme interessen, i tillegg til en rekke norske friidrettsprofiler som har markert seg i toppen, har arrangøren valgt å gjøre endringer.

«Det legendariske jordbærselskapet, som alltid arrangeres dagen før stevnet, flyttes til indre bane på Bislett Stadion og blir med det «Folkets jordbærfest» og det etterfølges av nye øvelser for norske stjerner med sterk internasjonal deltakelse», heter det i pressemeldingen.

Bislett Games vil derfor arrangeres 11. og 12. juni.

I desember fikk også Bislett Games friidrettens høyeste utmerkelse for bærekraft. Det tradisjonelle arrangementet i Oslo ble gitt en såkalt platinum-status.

Publisert: 17.03.25 kl. 08:09Oppdatert: 17.03.25 kl. 08:09

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article