Dramatisk avslutning da KBK reddet poeng mot KBK på overtid

10 hours ago 4


Bodø/Glimt hadde seieren i lomma mot KBK, men syv minutter på overtid dukket Leander Alvheim (20) opp.

 Svein Ove Ekornesvåg / NTBBLE HELT: Leander Alvheim scoret på overtid for Kristiansund. Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB
Oppdatert lørdag 5. juli kl. 22:00

Bodø/Glimt ledet i nesten nitti minutter på Nordmøre stadion da Leander Alvheim raget høyest etter et frispark. Spissen sendte hjemmepublikummet til himmels da han stanget inn utligningen for KBK.

Scoringen kom etter drøyt 97 minutter - 89 minutter etter at Odin Bjørtuft hadde stanget gjestene i føringen.

Etter timen spilt satt Bodø/Glimt-kaptein Patrick Berg seg ned på midtbanen og signaliserte at han var ferdigspilt.

– For Glimt sin del får vi håpe at dette ikke er langvarig, sa TV 2s Petter Bø Tosterud i det Berg tuslet av banen på nordmøre.

Berg har startet samtlige elleve kamper i Eliteserien, og har scoret ett mål - og bidratt med seks målgivende. Den sjette kom nettopp mot KBK lørdag.

 Odin Bjørtuft gikk opp for å heade, men scoret med ryggen - eller var det KBKs Marius Olsen som var sist på den?  Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTBTILFELDIGHETER: Odin Bjørtuft gikk opp for å heade, men scoret med ryggen - eller var det KBKs Marius Olsen som var sist på den? Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB

Like før ti minutter var spilt slo Glimt-kapteinen inn et frispark fra høyre. Odin Bjørtuft var rett mann på rett tid - at midtstopperen ble truffet av innlegget mer enn at han avsluttet selv bryr han seg trolig lite om.

Glimt skapte de fleste sjansene, men kom sjelden til de store sjansene i den første omgangen.

Men den ene store sjansen var gigantisk. Kasper Høgh passerte Skjærstein i KBK-buret, men fra spiss vinkel klarte ikke Høgh å utnytte at målet var tomt - og avslutningen gikk til side for det keeperløse målet.

Etter hvilen hadde Glimt nok av sjanser til å doble ledelsen.

  • Blomberg fikk avsluttet mot det lengste hjørnet, men hindret av Skjærstein.
  • Et kvarter før slutt var Bjørkan frempå. Backen fant Hauge som fikk avsluttet, men Dan Peter Ulvestad reddet - returen havnet hos Blomberg, men avslutningen ble igjen reddet av Ulvestad på strek.

– Han bør sende en flaske vin til Ulvestad for den der, Skjærstein, kommenterte Tosterud.

Fem minutt før hvilen kom en ny strek i regningen for fjorårets Eliteserie-mestere. Målscorer Bjørtuft stoppet en KBK-overgang. Problemet var at Bjørtuft ikke tok ball, og midtstopperen hadde gult fra før - og da Sigurd Kringstad dro opp et nytt gult kort ble det til rødt - og marsjordre for Bjørtuft.

KBK klarte derimot ikke å utnytte overtallet - Glimt ligger fjorten poeng bak Viking på tabelltopp, med fire kamper færre spilt.

Publisert: 05.07.25 kl. 21:58Oppdatert: 05.07.25 kl. 22:00

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article