Dønnum åpner opp om drømme­sommeren: – Største øyeblikket i mitt liv

17 hours ago 5


Drømmebryllup i Italia. Så dro stjerneparet Aron og Celin Bizet Dønnum til hvert sitt fotballand.

 VEGARD GRØTT / BILDBYRÅNBRYLLUPSREISE: Med Celin Bizet Dønnum i EM-troppen ble bryllupsreisen med Aron Bizet Dønnum lagt til Sveits. Foto: VEGARD GRØTT / BILDBYRÅN
Rapporterer fra Storo, Oslo Oppdatert mandag 8. september kl. 05:10
  • Aron og Celine Bizet Dønnum giftet seg i et stjernespekket bryllup ved Comosjøen.
  • Etter Fotball-EM dro Celine til Manchester United og Aron til Toulouse.
  • Til tross for avstanden, er begge fornøyde med situasjonen og ser frem til en felles fremtid.
  • Aron har imponert i Toulouse og har en allsidig rolle på landslaget.

– Sommeren har vært veldig fin. Jeg har fått oppleve det største øyeblikket i mitt liv, sier landslagsspiller Aron Bizet Dønnum når han treffer VG på landslagets spillerhotell.

Siden sist han var på landslagssamling, har han lagt på et ekstra etternavn. Ved Comosjøens bredder fikk han sin store kjærlighet Celin Bizet som kone. Et stjernespekket bryllup som ut fra bildene leverte så det holdt.

– Det var helt topp. Langt over all forventning. Jeg vet hun har sagt at jeg ikke har planlagt noe, men denne hjernen har jobbet godt. Vi planla bra og gledet oss veldig mye til dagen. Den ble fantastisk, sier han og smiler.

Bryllupsreisen ble ikke like spektakulær. Dønnum reiste til Sveits for å følge sin kone i EM med Norge.

Så reiste de begge hver til sitt.

  • Celin til Manchester for å forberede sesongen med United.
  • Aron til Toulouse hvor han har blitt en nøkkelspiller siden overgangen fra belgisk fotball.

«Savner deg. Mange mil mellom oss, men hele fremtiden sammen. Elsker hver Facetime med deg», skrev Celin i en Instagram-oppdatering for noen dager siden.

Savnet virker ikke å ha gått utover det sportslige:

– Vi er veldig glade i hverandre og bor fra hverandre. Da savner vi hverandre i ny og ne, sier Aron.

– Hvordan er det å reise fra hverandre så kort tid etter å ha giftet seg?

– Det er spesielt, men vi er veldig stolte over at vi får til ting på hver vår kant. Vi står i det og klarer det fint, sier Dønnum.

Noen meldinger i sosiale medier tyder på at Toulouse-fansen frykter at nordmannen skal forsvinne til en klubb nærmere kjærligheten.

– Det er selvfølgelig et mål å kunne bo med kona si. Nå er ikke damelaget til Toulouse bra nok for henne, så vi får se. Vi får ta ett år av gangen, men det er et mål i fremtiden å bo sammen, sier han.

 VEGARD GRØTT / BildbyrånEN GOD NUMMER TO: Når kona er langt unna, er kompis og landslagskamerat Erling Braut Haaland god å ha. Foto: VEGARD GRØTT / Bildbyrån

Rent sportslig er det lite å være misfornøyd med i Frankrike for den gamle Vålerenga-spilleren. Han har stort sett spilt det aller meste for laget som i fjor ble nummer ti i Ligue 1.

Derfor har ikke Dønnum noe umiddelbar hast med å komme seg videre. Også Ståle Solbakken, Norges landslagssjef, mener 27-åringen er på et veldig bra sted.

– Det er viktig å se seg tilbake, hvor man er og hva man har fått til. Man skal også være flink til å se fremover, så det er ikke alltid like lett å leve i nuet og være stolt av det man har fått til. Jeg er veldig fornøyd, sier Bizet Dønnum.

Statistikk: Sofascore.com

På landslaget har han fått en slags jokerrolle. En spiller Ståle Solbakken kan hive inn der det trengs.

– Jeg tror ikke det er en posisjon som ikke er for meg lenger. Det er vel bare spiss, stopper og keeper jeg ikke har spilt, smiler han overfor VG.

Han liker utfordringen med å spille i forskjellige posisjoner. Det er rett og slett lite å klage over for Aron Bizet Dønnum. Både privat, i klubblag og på landslag.

– Jeg er veldig stolt av å være her. Man lever av å spille, men jeg er klar for å starte, klar for å komme inn fra benken. Eller klar for å være bidragsyter i gruppa. Jeg er bare stolt over å bidra for landet mitt.

Read Entire Article