Cristiano Ronaldo (39) sparer ikke på superlativene i et nytt, stort intervju.
Tirsdag 4. februar kl. 08:00Den portugisiske superstjernen har gjort de seneste årene gjort det til vane å fyre løs i intervjuer og er åpen om opplevelsene gjennom en stor karriere.
Nå kommer han igjen med nytt krutt.
– Jeg er den mest komplette fotballspilleren noen sinne. Å si at Cristiano ikke er komplett vil være å lyve, sier Ronaldo, gjengitt av ulike medier som Sportskeeda.
Uttalelsene kommer han med i et intervju med den spanske journalisten Edu Aguirre fra El Chiringuito. Kanalen har over 3,4 millioner følgere på X.
Også den anerkjente overgangsjournalisten Fabrizio Romano har gjengitt deler av intervjuet.
Stjernen trekker frem navn som Lionel Messi, Diego Maradona og Pelé, og understreker at han respekterer de som foretrekker dem.
Han er likevel ikke i tvil om egen posisjon:
– Jeg er den beste spilleren i historien. Jeg har ikke sett noen bedre enn meg selv, og det er sannheten med hånden på hjertet, uttaler Ronaldo.
I intervjuet fyrer han også løs mot flere av sine tidligere trenere - uten å nevne navn.
– Jeg har hatt noen virkelig dårlige trenere. Noen av dem vet ikke en dritt om fotball i det hele tatt, sier Ronaldo.
39-åringen har scoret 923 mål på 1261 kamper i karrieren, og er den eneste fotballspilleren som har passert 900 offisielle mål.
– Hvis jeg ender på 920, 925 ... Det spiller ingen rolle for meg. Jeg er den beste i historien. Punktum. Når jeg tusen mål så er det fantastisk, men det går fint hvis jeg ikke klarer det. Numre lyver ikke, sier 39-åringen.
Ronaldo har vunnet Gullballen fem ganger, mens rivalen Messi har åtte. Argentineren har også flest trofeer med 46, mot Ronaldos 35.
I helgens kamp mot Al-Wasl scoret Ronaldo to mål da Al-Nassr vant 4-0 i AFC Champions League. Dermed økte han forspranget til Messi på toppscorerlisten gjennom tidene. Ronaldo står nå med 923 mål, mot Messis 850.