Qarabag rystet Chelsea i onsdagens 2-2-kamp i Champions League. Alejandro Garnacho reddet poeng for gjestene fra England.
João Pedro depper underveis i Chelseas bortekamp mot Qarabag i mesterligaen. Foto: AP / NTB
Argentineren slapp til fra benken og scoret etter kun åtte minutter. Han var en del av et trippelbytte Chelsea-trener Enzo Maresca gjorde i pausen.
Scoringen kom på et tidspunkt da Qarabag var i dytten. Det aserbajdsjanske hjemmelaget nådde aldri det samme nivået resten av kampen.
Chelsea tok tidlig ledelsen ved Estêvão. Brasilianeren kom seg inn mellom to forsvarere og skjøt i det nærmeste hjørnet. Med det scoret han i sin andre Champions League-kamp på rad.
Baklengsmålet ødela ikke moralen i Qarabag. Vertene kjørte tungt i kontringsspillet og gjorde livet surt for Chelseas midtforsvar, som rotet veldig i forkant av Leandro Andrades utligning etter en snau halvtime.
Nå var stemningen i Baku elektrisk, og den nådde nye høyder da Marko Jankovic fikset 2-1 til Qarabag på et straffespark. Det var en klar hands fra 19-åringen Jorrel Hato som fikk dommeren til å peke mot krittmerket.
– Hato har hatt en forferdelig omgang, sa Jesper Mathisen i TV 2s pausesending.
Chelsea og Qarabag står begge med sju poeng etter fire av åtte kamper i ligaspillet. For sistnevnte er det oppsiktsvekkende bra.
I åpningsrunden snudde Qarabag 0-2 til 3-2 borte mot Benfica, og det ble fulgt opp med 2-0 over FC København. Forrige sesong endte klubben helt sist (av 36 lag) i Europa League.
Chelsea tar imot tabelljumbo og trenerløse Wolverhampton i Premier League lørdag kveld.

2 hours ago
2







English (US)