Casper Ruud møter Holger Rune i kvartfinalen

4 days ago 12


 ALEJANDRO GARCIA / EPA / NTBCasper Ruud i aksjon i Barcelona. Foto: ALEJANDRO GARCIA / EPA / NTB

Hamad Medjedovic (nummer 72 i verden) skapte først trøbbel for Casper Ruud. Men nå er nordmannen klar for møte med danske Holger Rune i Barcelona.

Onsdag 16. april kl. 20:20

Med seier til Ruud 7–5, 7–5 er det duket for hel-skandinavisk møte med Rune i neste runde av ATP 500-turneringen.

– Det kan bli en forrykende kvartfinale, sier TV 2-kommentator Christer Francke.

Holger Rune (13 i verden) måtte ha tre sett for å slå Sebastian Baez (35 i verden) i sin 2. rundekamp.

De har møttes i alt syv ganger i ordinære kamper, og Casper Ruud har vunnet seks av dem.Danskens seier kom på grus i Roma i 2023. Seks av de syv kampene mellom dem har vært på grus, som også er underlaget i Barcelona denne uken.

 MADS CLAUS RASMUSSEN / AFP / NTBHolger Rune og Casper Ruud i København i desember 2024. Foto: MADS CLAUS RASMUSSEN / AFP / NTB

I desember 2024 spilte de også to showkamper i Norge og Danmark. De vant hver sin.

Casper Ruud (nummer 10 i verden) tapte sitt første servegame onsdag, men holdt så vidt det neste og reduserte til 1–2. Serberen kjørte ut i 100, men etter hvert ble Medjedovic iriitert og gjorde feil som ble skjebnesvangre for ham. På 5–5 reddet Ruud fire breakballer, vant sitt eget servegame og deretter serberens: 7–5.

– Casper kommer tilbake og viser at han er best når det gjelder, sier Christer Francke på TV 2-sendingen.

Også i det andre settet brøt serberen og ledet 3–1. Men igjen kom Ruud sterkere og sterkere. Han brøt til 3–3 og tok ledelsen 4–3. Ruud avsluttet med å bryte til 7–5.

Totalt sett vant Ruud seks poeng mer enn Medjedovic: 94–88. Nordmannen er tittelforsvarer i turneringen.

Read Entire Article