En årvåken passasjer gjorde avverget situasjonen.
Politiet i Møre og Romsdal rykket ut til meldinger om en trafikkulykke på Nordlandet i Kristiansund.
En bussjåfør skal ha merket at noe var galt med bussen, og stoppet derfor i en busslomme.
Sjåføren gikk deretter ut av bussen for å sjekke hva det kunne være. Så begynte bussen å trille
– En årsvaken passasjer fulgte med og trykket på bremsen og fikk stanset bussen, sier operasjonsleder Jan Arild Austnes til VG.
– Passasjeren bidro til at det ikke gikk verre.
Sjåføren skal ha klaget over smerter, og er nå fraktet til sykehuset i Nordmøre og Romsdal for videre undersøkelser.
– Det er veldig beklagelig når noe sånt skjer. Ingenting er verre enn når det skjer skade på personer, sier Harald Harstad, driftsleder i Fram, som forvalter busskontrakter i Møre og Romsdal.
Selskapet jobber nå med å få full innsikt i hendelsesforløpet for å sørge for at noe slikt ikke skal skje igjen i fremtiden.
Sjåføren blir fulgt opp av Tide Buss.
– Det er veldig beklagelig når noe sånt skjer, sier regionsjef for Tide Buss Sør-Vest Harald Hella.
Hella understreker at det viktigste er å ivareta sjåføren, og deretter finne ut av hendelsesforløpet.
Bussen er hentet og kjørt til verksted.

1 day ago
6









English (US)