Michael Brandsegg-Nygård ble nylig tidenes yngste nordmann til å debutere i NHL. Natt til søndag fikk han oppleve sin første seier i verdens største ishockeyliga.
– Det føltes ganske godt, det føles nesten som jeg hører til her. Det var ikke for vanskelig å spille, men på samme tid kunne laget gjort en bedre jobb.
Det var 20-åringens dom til Hockey News etter debuten natt til fredag da det ble 5–1-tap mot Montreal Canadiens.
En bedre jobb gjorde Red Wings natt til søndag mot Toronto Maple Leafs.
Lucas Raymond scoret to ganger og nådde samtidig 100 NHL-mål, da Detroit Red Wings snudde 0-2 til 6-3 mot Toronto Maple Leafs natt til søndag.
Norske Brandsegg-Nygård, som spilte sin andre kamp for Detroit Red Wings, fikk 11 minutter og 23 sekunder på isen, og var aktiv offensivt for Detroit med flere avslutninger, blant annet en stor sjanse tidlig i kampen, men uten poeng i protokollen.
Patrick Kane leverte ett mål og to målgivende, mens Alex DeBrincat også noterte tre assist. Cam Talbot sto solid i Detroit-buret med 20 redninger.
Toronto tok ledelsen ved Calle Järnkrok tidlig i første periode, før Nicolas Roy doblet til 2-0. Men i midtperioden snudde Detroit kampen. Marco Kasper reduserte til 1-2 etter pasning fra Kane, Raymond utlignet til 2-2 etter forarbeid av Dylan Larkin og Emmitt Finnie – sistnevnte med sin første NHL-poeng – og Kane satte 3-2 med en markkryper fra høyrekanten.
I tredje periode utlignet Max Domi for Toronto til 3-3, men Raymond svarte i overtall med sitt andre for kvelden og sitt 100. mål i NHL-karrieren. Mot slutten fastsatte Simon Edvinsson og Andrew Copp resultatet med to mål i tomt bur.
Detroit står med én seier og ett tap etter to kamper i sesongåpningen.