Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_38ba6a05e64c4188be039b2561077924, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Bekymret for kirurgisk avdeling i Arendal - NorwayToday

Bekymret for kirurgisk avdeling i Arendal

1 month ago 26


Arbeidsbelastningen på kirurgisk avdeling ved Sørlandet sykehus i Arendal er bekymringsfull.

Det sier administrerende direktør Nina Mevold.

Avdelingen har over lengre tid hatt rekrutterings- og bemanningsutfordringer.

På neste ukes styremøte vil Mevold orientere om tiltakene som er gjennomført og planene fremover hvis bemanningssituasjonen ikke blir bedre.

– Jeg er bekymret for den høye arbeidsbelastningen legene ved avdelingen har hatt over tid, og det er helt avgjørende at avdelingen har planer som ivaretar kvaliteten på pasientbehandling og pasientsikkerheten, sier Mevold i en pressemelding.

Det er ventet at situasjonen skal bedre seg neste år. To nyansatte leger skal tiltre 1. mars og samarbeidet med sykehuset i Kristiansand skal styrkes.

Read Entire Article