Arrangerer rosetog for Tamima Nibras Juhar

1 week ago 7


Det er Antirasistisk Senter som arrangerer det gule rosetoget.

 Privat / Elden Advokatfirma Foto: Privat / Elden Advokatfirma
Oppdatert tirsdag 26. august kl. 17:57

Rosetoget arrangeres i samråd med familien og venner av Tamima Nibras Juhar, som ble drept på jobb på en barnevernsinstitusjon på Kampen i Oslo natt til søndag.

Rosene skal være gule, for å hedre hennes og for å stå sammen mot hat og rasisme, skriver Antirasistisk Senter i en pressemelding.

– Gulfargen representerer alt hun var. Favorittfargen hennes var gul. Hun var en solstråle, forteller Tamimas venner, ifølge pressemeldingen.

Markeringen holdes søndag.

– Vi står sammen i sorgen og i kampen mot hatet. Denne markeringen er en tydelig beskjed om at vi står imot rasisme og ekstremisme – sammen med familien og med hverandre, sier Usmar Ashraf, daglig leder i Antirasistisk Senter.

En 18-åring er siktet for terror etter drapet på Tamima Nibras Juhar. Tamima skal selv ha fortalt at hun har vært bekymret når hun har gått på jobb, på grunn av opplevelser med gjerningsmannen.

18-åringen nekter straffskyld.

Tips oss illustrasjon

Har du tips til oss?

Send oss informasjon, bilder eller video

Read Entire Article