Stjernene samlet seg i New York.
- Stjerneensemblet samlet seg for festpremieren til «The Devil Wears Prada 2» i New York.
- Anne Hathaway og Meryl Streep strålte på den røde løperen, sammen med blant andre Lady Gaga, som bidrar til filmens soundtrack.
- Oppfølgeren utforsker moteverdenen med et moderne perspektiv og får norsk kinopremiere 1. mai.
Anne Hathaway (43) stilte i en rød gallakjole fra Louis Vuitton da hun møtte pressen på festpremieren til «The Devil Wears Prada 2» i New York mandag kveld.
Selvsagt skal det være moteriktig og elegant når det børstes støv av den ikoniske filmen fra 2006 i form av en splitter ny oppfølger.
Det er altså 20 år siden Hathaway og de andre trollbandt kinopublikummet i «The Devil Wears Prada».
Nå gir de jernet igjen.
Hathaway, som spilte den ambisiøse journalistassistenten Andy i originalfilmen, er nå gjenforent med kollegene Meryl Streep (77), Emily Blunt (43) og Stanley Tucci (65).
Alle kastet glans på den røde løperen.
Lady Gaga (40), som har skrevet låten «Runway» til filmens soundtrack sammen med Doechii (27), var også på plass.
Gaga har i tillegg en rolle i filmen.
Supermodell Heidi Klum (52) og modell Winnie Harlow (31) var blant de skuelystne kjendisene som fant veien til kinosalen.
Vogue-legenden Anna Wintour (76), som antas å være den virkelige inspirasjonen bak Streeps fryktinngytende rollefigur – moteredaktør Miranda Priestly – deltok også på arrangementet.
Hun kom sammen med filmprodusent-datteren Bee Shaffer Carrozzini (38) og svigerdatteren Elizabeth Cordry Shaffer (39).
Oppfølgeren utforsker moteverdenen med et moderne perspektiv, skriver Daily Mail.
Handlingen dreier seg denne gangen rundt at Miranda Priestly kjemper mot nedgangen som tradisjonelle trykte medier opplever.
Samtidig møter hun motstand fra Blunts karakter Emily, Priestlys tidligere assistent, som nå er en mektig leder.
aJa, gjett om!bKanskjecNei, la meg slippe
Filmen introduserer også nye ansikter som Justin Theroux (54), Kenneth Branagh (65) og Lucy Liu (57). Innspillingen har funnet sted i New York og Milano.
Theorux kom til premiere sammen med skuespillerkona Nicole Brydon Bloom (32). Paret kunngjorde for tre dager siden at de har blitt foreldre.
Regissøren er den samme – David Frankel (67).
«The Devil Wears Prada 2» har kinopremiere 1. mai – også i Norge.
Hathaway er i vinden for tiden. Denne uken ble det kjent at hun fronter bladet People sin årlige «vakrest i verden»-kåring og figurerer på forsiden av magasinet.

1 day ago
4










English (US)