Tøff start for Kolstad i Mesterligaen – gikk på stortap

2 hours ago 1



11. september 2025 kl. 22:20

Kolstad fikk sjokkbehandling fra start i begge omganger og var aldri i nærheten av å ta poeng i mesterligaåpningen i håndball. Kielce vant 38-27 hjemme i Polen.

Forrige sesong knep Kielce den siste plassen i cupspillet foran nesa på Kolstad, som samlet like mange poeng i gruppespillet. Torsdag var det klasseforskjell mellom lagene.

Hjemmelaget scoret kampens fire første mål, og etter sju minutter sto det 7-1. Kolstad hevet seg etter den brutale starten og tok innpå, men kom ikke nærmere enn tre mål. Ved pause sto det 16-12.

Også i den andre omgangen var Kolstad statister de første minuttene, og sju minutter ut i den omgangen hadde Kielse øket sin ledelse til ni mål på 23-14. Noen minutter senere var det tosifret ledelse på 25-15.

Nok en gang spiste Kolstad seg litt innpå, men mot slutten raknet det igjen, og sifrene ble altså stygge. (NTB)

en mann som sparker en annen mann i ansiktet mens en folkemengde ser på

Foto: Henning Bagger / Ritzau Scanpix / Ritzau Scanpix / NTB
Read Entire Article