Elon Musks politiske engasjement har ført til at to av tre nordmenn har fått et mer negativt syn på Tesla, viser en ny undersøkelse.
Bare 2 prosent har fått et mer positivt syn, 27 prosent svarer uendret, mens 4 prosent vet ikke.
– Tesla har vært en populær bil i Norge, men Musks kontroversielle utspill og støtte til Trump har skapt en storm som i tillegg ser ut til å intensiveres, sier seniorrådgiver Nora Clausen i Opinion i en pressemelding.
Allerede i januar svarte et flertall på 59 prosent at de hadde fått et mer negativt syn på Tesla på grunn av Musks politiske engasjement. I februar har dette økt med ytterligere 8 prosentpoeng.
I flere år har Tesla vært den mest solgte bilen i Norge, som har den høyeste andelen elbiler i verden. I 2024 var hver femte solgte bil i Norge en Tesla. (NTB)