Stavanger: Mann siktet for drapsforsøk etter voldshendelse

1 day ago 5



Akkurat nå

En mann i 30-årene er siktet for drapsforsøk etter en voldshendelse i Stavanger sentrum søndag kveld.

Mannen ble pågrepet i Breibakken søndag kveld. Foto: Karl Almedal

Politiet mottok melding om en alvorlig voldshendelse i Stavanger sentrum ved 21.30-tiden søndag kveld. Meldingen var at en mann løp etter en annen mann med kniv ved Byterminalen.

Den fornærmede mannen ble påtruffet og ivaretatt av ambulansepersonell på stedet. Han ble deretter fraktet til Stavanger universitetssjukehus. Vedkommende hadde stikkskader og skadene ble betegnet som alvorlige.

En mann i 30-årene ble pågrepet kort tid senere i Breibakken, på østsiden av Breiavatnet i Stavanger.

– Han er siktet for drapsforsøk. Vi er tidlig i etterforskningen, men har blant annet gjennomført vitneavhør, innledende avhør av siktede og tekniske undersøkelser, sier politiadvokat Mona Byrkjedal i en pressemelding mandag formiddag.

Det er en relasjon mellom siktede og fornærmede, opplyser politiet. Den fornærmede mannen er i 30-årene.

Saken oppdateres

Foto: Leserbilde
Read Entire Article