Stadiontrøbbel for Barcelona – må flytte La Liga-kamp til «miniarena»

1 day ago 8



  • 10. september 2025 kl. 09:44

    Stadiontrøbbel for Barcelona – må flytte La Liga-kamp til «miniarena»

    Barcelona må spille helgens hjemmekamp mot Valencia på en arena med svært lav tilskuerkapasitet.

    Årsaken er at klubben ikke har fått på plass nødvendige tillatelser til å ta i bruk Camp Nou mens gigantstadionet er under ombygging.

    Det tvinger Barcelona til å flytte søndagens La Liga-oppgjør til det lille Johan Cruyff-stadionet på klubbens treningsområde. Der er det plass til rundt 6000 tilskuere.

    Barcelonas kvinnelag bruker banen til vanlig. (NTB)

    En gruppe menn i sportsuniformer

    Foto: Manu Fernandez / AP / NTB
  • 10. september 2025 kl. 07:28

    Bolivia senket Brasil og holdt liv i VM-drømmen

    En omstridt straffe ga Bolivia 1–0 over Brasil og fornyet VM-håp på siste dag av den søramerikanske kvalifiseringen.

    Miguelito scoret sikkert på Liverpool-keeper Alisson rett før pause. Vertene fikk muligheten fra krittmerket etter en VAR-sjekk.

    Det var Bolivias første seier over sluttspillklare Brasil siden 2009 og sikret 7.-plassen som gir billett til det interkontinentale omspillet i mars neste år. To seirer der sender bolivianerne til VM for andre gang i historien.

    Tapet tok Brasil ned fra 2.- til 5.-plass på tabellen. (NTB)

    Carlos Lampe et al. klemmer på et stadion

    Foto: Juan Karita / AP / NTB
  • 10. september 2025 kl. 06:14

    Argentina tapte overraskende for Ecuador

    Både Ecuador og Argentina er allerede klare for fotball-VM neste år. Sistnevnte stilte uten Lionel Messi og tapte kampen mellom de to tirsdag.

    Ecuador er nummer 25 på Fifa-rangeringen og kunne ha vært en enkel motstander for regjerende verdensmester og verdensener Argentina. Slik ble det ikke.

    Argentinas landslagssjef Lionel Scaloni lot Lionel Messi få hvile seg til MLS-klubbkamper og hadde ikke med superstjernen i troppen til bortekampen i Guayaquil.

    I hans fravær var Nicolás Otamendi kaptein. I kampens 31. minutt fikk han rødt kort for å ha dyttet Enner Valencia i ryggen og hindret en klar målsjanse for Ecuador.

    Valencia ble kampens eneste målscorer da han satte inn en straffe hele 13 minutter på overtid i første omgang, etter en langvarig var-vurdering. (NTB)

    en fotballspiller i ferd med å sparke en ball

    Foto: MARCOS PIN / AFP / NTB
  • Read Entire Article