Ruter varsler påske-endringer i kollektivtrafikken

7 hours ago 2



Akkurat nå

Buss, trikk, T-bane og båt får endringer i påskeuken.

Fra mandag 30. mars kjører T-banen og trikken hvert 15. minutt på alle linjer. Bussen får færre avganger, særlig i rushtiden, og noen linjer innstilles i sin helhet.

Det melder Ruter i en pressemelding.

– Det blir litt færre avganger for de som skal på jobb, og samtidig noen flere avganger for de som har fri og vil utforske de mange mulighetene som finnes i hovedstadsområdet, skriver pressevakt Emilie Hesselberg i Ruter.

Følgende busslinjer innstilles i påsken:

  • 70E: Nationaltheatret – Skullerud T
  • 73X: Hauketo stasjon – Maikollen
  • 77X: Hauketo stasjon – Bjørndal
  • 260E: Bødalen – Ullevål stadion
  • 295 (servicelinje): Guibekken – Vollen
  • 300E: Ekspress Blystadlia – Helsfyr
  • 507: Odalen – Haver – Solberg – Dyrløkke – Seiersten

Oppstart med båt til Drøbak og Son

Påsken markerer også oppstart på andre del av vårsesongen for linje B21 til Drøbak og Son.

Fra fredag 27. mars 2026 kan du ta båt B21 på lørdager og søndager fra Aker brygge kl. 09:45 og 15:15 til Son. Båtene går tilbake litt senere.

På fredager seiles det også fra Nesoddtangen mot Drøbak klokken 17:35, og retur fra Drøbak kl. 19:08 til Aker brygge.

Linje B20 (Aker brygge – Slemmestad) innstilles hele uken. Linjene B10 (Nesodden – Aker brygge) og B11 (Nesodden – Lysaker) går med halvtimesrute i stedet for 20-minuttersrute i rushtiden.

Anbefaler å sjekke reiseplanleggeren

Det er også noen endringer for øybåtene. Enkelte går senere på kvelden og endrer stoppested.

– Vi oppfordrer alle reisende til å sjekke reiseplanleggeren på ruter.no eller i Ruter-appen før de legger ut på tur i påsken. Der finner reisende alltid oppdatert informasjon om avganger og eventuelle endringer som gjelder akkurat sin reise, skriverEmilie Hesselberg i Ruter.

Read Entire Article