Rådgiver av svindeldømt må betale Danmark 800 millioner norske kroner

1 month ago 32



En rådgiver av den britiske finansmannen Sanjay Shah, som i fjor ble dømt for svindel i Danmark, må betale danske skattemyndigheter en stor sum.

Publisert: 27.03.2025 12:11

Det er en domstol i Dubai som har avsagt dom mot selskapet Arig Risk Management og eieren Christopher Chipperton og en rekke andre, skriver Danmarks Radio.

Han må i tråd med dommen betale den danske skattemyndigheten omtrent 525 millioner danske kroner. Det tilsvarer ca. 800 millioner norske kroner.

Chipperton ble hyret inn av Shah i 2015 for å hjelpe ham med å forsvare seg mot svindelanklagene.

Saken er en av mange rundt i verden der danske myndigheter prøver å hente inn de rundt 12 milliardene som urettmessig ble utbetalt som refusjon for utbytteskatt. Chippertons advokat sier til DR at han skal anke.

Shah ble i desember idømt fengsel i tolv år i det som var den største svindelsaken i Danmark noensinne. Han har anket dommen.

Read Entire Article