Politiadvokaten ble anmeldt for vold i september, men fikk fortsette å jobbe med voldssaker fram til siktelsen i oktober. Siktede erkjenner ikke straffskyld.
Publisert: 10.02.2026 22:44
Politiadvokaten, som selv har jobbet med voldssaker, er siktet for vold, skriver Aftenbladet.
– Min klient erkjenner ikke straffskyld. Vi har tilbudt politiet en mengde ulike beviser som vi mener beviser min klients uskyld, og jeg regner med at saken vil bli henlagt. Det er mye å si om saken fra vår side, men vi ønsker ikke å gå i detaljer på dette tidspunktet, sier politiadvokatens forsvarer Ørjan Eskeland til avisen.
Politiadvokaten har ikke jobbet med lignende type saker siden siktelsen, men er fortsatt i jobb.
Politiinspektør Kristin Nord-Varhaug sier at politiet ikke ønsker å kommentere vurderinger knyttet til enkeltansatte eller personalsaker.
– Generelt håndteres personalsaker gjennom konkrete og individuelle vurderinger innenfor arbeidsgivers ansvar. Dette er ikke noe vi går nærmere inn på offentlig, sier Nord-Varhaug, som er påtaleleder i politidistriktet, sier Nord-Varhaug.
Det er et annet politidistrikt enn distriktet den siktede jobber i, som etterforsker anmeldelsen.

1 hour ago
4




English (US)