Pludrete og utilgivelig slapt

1 month ago 30



Magne Furuholmen har drømt at a-ha-makker Pål slipper en bjørn løs på ham. Hva det kan bety, får vi dessverre aldri svar på.

Magne Furuholmen er blitt 62 år og usikker på om a-ha vil stå sammen på en scene igjen. Foto: Paal Audestad / Aftenposten

Publisert: 21.03.2025 17:55

Finnes det mer å skrive eller lære om a-ha, snart 40 år etter at synthriffet i og videoen til «Take on Me» revolusjonerte norsk musikk og de tre musikernes liv i oktober 1985? Snart fire år etter at Tomas Robsahms gode «a-ha The Movie» viste oss hvordan det kokte, og hva de egentlig mener om hverandre?

Ja, mener forfatter Ørjan Nilsson, som med denne boken fullfører sin trilogi om først Pål Waaktaar-Savoy, så Morten Harket, så Furuholmen. Tja, vil jeg svare etter å ha lest hans «Livslinjer».

Les hele saken med abonnement

Read Entire Article