Ny Høiby-bok framskyndes

2 weeks ago 15



Utgivelsen av den andre boken om Marius Borg Høiby, «Ute av kontroll: Avsløringen av Marius Borg Høiby» framskyndes til 12. november.

Denne uken kommer det en ny bok om Marius Borg Høiby. Foto: Lise Åserud, NTB

Publisert: 11.11.2025 12:12 | Oppdatert: 11.11.2025 12:35

Det skriver NRK , som viser til forlaget Bonnier.

Boken skulle opprinnelig gis ut 18. november, men er nå framskyndet til onsdag denne uken.

Boken er basert på arbeidet til Se og Hør-journalistene Ulf André Andersen, Niklas Kokkinn-Thoresen og Lars Gautneb. De har fortalt om Høiby-avsløringene til forfatter Kjersti Kvam, som har ført boken i pennen.

Førsteopplaget ble utsolgt lenge før bøkene kom på lager, forteller forlaget.

– Helst ville vi hatt boka i butikk for flere uker siden, men vi har brukt ekstra med tid for å sikre alle detaljer. Når trykkeriet nå klarte å hive seg rundt og trykke i turbofart, var det bare å ta imot med takk, sier administrerende direktør i Bonnier Alexander Even Henriksen til NRK.

Boken kommer like etter at Høiby har forsøkt å stanse den første boken om ham, «Hvite striper, svarte får». Ifølge hans advokater inneholder den boken flere uriktige og ulovlige påstander om ham.

Read Entire Article