Dette er en økning på 20 prosent fra forrige kvartal, og hele 85 prosent høyere enn på samme tid i fjor, skriver selskapet i en pressemelding.
Onsdag kveld norsk tid la det amerikanske selskapet frem kvartalstall.
Nvidia leder an blant de store KI-selskapene og er verdens mest verdifulle selskap. Det er også Oljefondets største enkeltinvestering.
574 milliarder kroner har fondet investert i selskapet.
Markedet ventet på forhånd at Nvidia skulle levere inntekter på rundt 78,9 milliarder dollar i kvartalet, opp rundt 80 prosent fra samme periode i fjor, skriver E24.
– Enormt store tall
Joachim Bernhardsen i Nordea sier tallene sementerer Nvidias plass som verdens største selskap.
– Det er enormt store tall. Et så stort selskap klarer å levere vekst i inntektene på 80 prosent er ikke det annet enn ekstraordinært, sier han.
Joachim Bernhardsen i Nordea.
Foto: Petter Larsson / NRKHan mener det er god grunn til å tro at Nvidia vil fortsette å vokse.
– De står på en måte i sentrum av hele KI -boomen som vi nå er midt oppi. De viktigste og mest kompliserte databrikkene, som man trenger både for å trene, men også for å kjøre KI -modeller som vi bruker hver eneste dag.
I Trumps reisefølge
I oktober ble Nvidia det første selskapet i verden med en markedsverdi på over 5000 milliarder dollar, nærmere 51.000 milliarder kroner.
Utviklingen av kunstig intelligens har ført til enorm etterspørsel etter databrikker, og Nvidia er ledende i verden på området.
Nvidia-sjef Jensen Huang var i reisefølget til Trump da han besøkte Kina.
Foto: Evan Vucci / REUTERS,NTBDa USAs president Donald Trump besøkte Kina tidligere i mai tok han med seg flere tek-topper. Blant dem Nvidia-sjef Jensen Huang.
Kina har tidligere vært et viktig marked for selskapet. Amerikanske restriksjoner på eksport har redusert salget de siste årene.
Publisert 20.05.2026, kl. 22.26 Oppdatert 20.05.2026, kl. 22.55













English (US)