Etter to strake seire har Norges curlinglag fortsatt en teoretisk mulighet for å nå en semifinale i Paralympics.
Tirsdag ble Latvia slått 6–5 i en kamp som levde helt til siste omgang.
– Det er muligheter her, sier NRKs curlingekspert Pia Trulsen om Norges semifinalesjanser.
For etter å ha åpnet Paralympics med fem strake tap, har Norge reist seg med seier over Italia og Latvia.
Før den nest siste omgangen mot sistnevnde var stillingen 4–4. Norge hadde sistestein og muligheten til å sikre seg et godt utgangspunkt før finaleomgangen.
– Det er litt himmel eller helvete her nå, sa NRKs kommentator Patrick Rowlands.
Dommeren måtte fram med måleinstrumentet for å avgjøre at det var Latvia som for første gang tok føringen i kampen med ett poeng.
Men i den siste omgangen bommet Latvia på sin siste stein, og dermed vant Norge 6–5.
– Norge klamrer seg fast til semifinalehåpet, sa Rowlands.
Slovakia møter Canada onsdag kveld. For Norges del burde Canada ta poeng. I tillegg må Norge vinne sine to siste kamper, samtidig som Sør-Korea må tape resten av sine oppgjør for at Norge skal kunne ta seg til en semifinale.
Norges neste kamp er mot USA torsdag klokken 13.35, før gruppespillet avsluttes mot Storbritannia kl. 18.35 samme dag.











English (US)