Mol og Sørum reddet rekke mot familieduo

13 hours ago 2



  • 14. august 2025 kl. 17:17

    Mol og Sørum reddet rekke mot familieduo

    Anders Mol og Christian Sørum fikk en trang start, men tok åpningsseieren på verdenstouren i sandvolleyball i Canada.

    Europamesterne tapte første sett for de chilenske fetterne Esteban og Marco Grimalt. I det andre var de også i trøbbel og lå bakpå sent, men greide å spille seg til et tredje sett.

    Der hadde Mol og Sørum full kontroll. Nordmennene vant kampen med 17-21, 22-20, 15-10.

    For tiende gang på like mange forsøk slo de familieduoen fra Chile. Senere torsdag venter et nytt puljeoppgjør mot sveitserne Marco Krattiger og Leo Dillier.

    Gruppevinnerne går rett til kvartfinale, mens lag på 2.- og 3.-plass må ut i en innledende utslagsrunde. (NTB)

    Anders Mol og Christian Sørum

    Foto: Fredrik Varfjell / NTB
  • 14. august 2025 kl. 16:00

    Gammel kjenning vender tilbake til KFUM Oslo

    Eliteserieklubben KFUM Oslo gjenforenes med angrepsspilleren Bilal Njie (27).

    Det bekrefter Oslo-klubben på sin nettside.

    Njie spilte i KFUM fra 2020 til 2022, før han reiste videre til Haugesund. To år senere ble han Odd-spiller – klubben han spilte i før hans første opphold i «Kåffa».

    Norsksomalieren står med 112 kamper i Eliteserien. Der har han scoret 16 mål og bidratt med ti målgivende pasninger fordelt på kamper hos Odd, Haugesund og Vålerenga. (NTB)

     Odd - Tromsø

    Foto: NTB
  • 14. august 2025 kl. 15:13

    Åpnet billettsalget onsdag - ny landskamp straks utsolgt

    Det er kun 2500 billetter igjen til den siste hjemmekampen i VM-kvalifiseringen når Estland gjester Ullevaal 13. november, forteller Norges Fotballforbund (NFF) til NRK.

    – Det er utrolig gøy å se den høye interessen for alle høstens kamper og mange ivrige supportere ønsker å heie frem herrelandslaget, sier markedsdirektør Runar Pahr Andersen til NRK.

    Billettene ble lagt ut for salg for gullmedlemmer onsdag 13. august, og kun ett døgn senere er billettene revet vekk. Dersom det er billetter igjen over helgen, vil salget åpne for sølvmedlemmer mandag.

    Etter en norsk drømmestart på kvalifiseringen leder Norge gruppe I i VM-kvalifiseringen. Gruppevinneren er klar for VM-sluttspillet neste sommer, mens andreplassen går videre til omspill.

    Forrige uke kommuniserte NFF at de drøyer billettsalget til kampen mot Israel 11. oktober, fordi de «venter på viktig informasjon». Dette gjelder fortsatt.

    en mengde mennesker som holder flagg

    Foto: Erik Flaaris Johansen / NTB
  • Read Entire Article