Politiet avfyrte skudd mot en person etter en trusselsituasjon med kniv i Fredrikstad. Hendelsen skal ha skjedd i nærheten av et arrangement for barn.
Publisert 31.05.2026 01:22 Sist oppdatert 37 minutter siden
– Politiet rykket ut til en melding om slåsskamp mellom to personer. Den ene personen skulle ha kniv, skriver operasjonsleder Ronny Hellerud Samuelsen i Øst politidistrikt i politiloggen.
Personen med kniv løp fra stedet, men ble innhentet av politiet. Han skal så ha knust en rute på et hus. Politiet avfyrte først et varselskudd, før personen ble truffet av skudd i beina, melder Samuelsen.
– Vi har ikke noe mer om tilstanden hans, annet enn at han var ved bevissthet da han ble fraktet til sykehus, legger han til.
Personen som ble skutt av politiet er en mann i 30-årene.
Den andre parten i slåsskampen var forslått, men trengte ikke videre helseoppfølging, ifølge Samuelsen.
– Det var stort farepotensial for andre, sier politiet til Fredrikstad Blad, og understreker at politimannen gjorde det han måtte.
Ingen andre ble skadet i hendelsen.
Hendelsen skal ha skjedd i nærheten av et arrangement for barn i Fredrikstad, melder VG.
– Dette er et familiearrangement, så det var ikke gøy da det sto på. Vi hørte et skudd. Mange barn ble redde, sier Laila Karlsen, en av arrangørene, til VG.
Spesialenheten er varslet og vil rutinemessig starte etterforskning.







English (US)